پرسش ها پرتکرار

لطفا پرسش ها زیر را به دقت مطالعه فرمایید

پرسش های بعد از خرید

خیر. تنظیم های اندیکاتور تا زمانی که چارت نماد باز است ذخیره شده. اگر چارت بسته شود تنظیم ها پاک میشود. البته تغییر نماد در چارت جاری تغییری در تنظیم های اندیکاتور ایجاد نمی کند.
با توجه به حجم بالا اطلاعات مورد نیاز در اولین اجرای اندیکاتور و بسته به سرعت اینترنت شما ممکن است بخشی از اطلاعات بار گزاری نشود که با تغییر چند بار Time frame مشکل حل میشود
بسته به دقت موس معمولا این مشکل زیاد مشاهده میشود! برای حل این مشکل از منوی "View>Data Window" پنجره "Data Window" را فعال کنید. با حرکت موس بروی چارت در این پنجره تمامی اطلاعات لازم و مقادیر تمامی خطوط اندیکاتور ها نمایش داده میشود.
جهت مشاهده گزارش تمامی اندیکاتور های استاندارد از منو View>Toolbox پنجره Toolbox را فعال کنید و بر روی سر برگ Expert کلیک کنید تا تمامی گزارش ها را مشاهده کنید.
جهت مشاهده گزارش تمامی اندیکاتور های استاندارد از مسیر" نمایش > جعبه ی ابزار" پنجره "جعبه ی ابزار" را فعال کنید و بر روی سر برگ "مشاوران خبره" کلیک کنید تا تمامی گزارش ها را مشاهده کنید.
به طور کلی تفاوتی ندارند. هر کارگزار سهام جهت ایجاد بستر الکترونیکی بررسی و انجام معامله های آنلاین از پلتفرم ها مختلفی استفاده میکند که یکی از بهترین و قدرتمند ترین آنها متاتریدر میباشد.
بله. ابتدا اخرین نگارش متاتریدر 5 را از سایت این شرکت دانلود کنید. پس از نصب از پنجره Navigator بروی زیر شاخه Account کلیک راست کرده گزینه Open an Account را انتخاب کرده در کادر صفحه جدید کلمه Mofid را جستجو کنید پس از پایان جستجو سرور کارگزاری مفید انتخاب کرده و دکمه Next را میزنیم در صفحه بعد مشخصات کاربری را وارد میکنیم.
بله. اشتراک اندیکاتور ها فقط به شناسه کاربر و مدت زمان محدود است. در هر سیستمی که شناسه کاربر مشترک فعال باشد و مدت اشتراک تمام نشده باشد قابل استفاده هستند.
خیر. در نسخه موبایل متاتریدر فقط امکان استفاده از اندیکاتور های پیش فرض نسخه موبایل متاتریدر وجود دارد
کاربرهای واقعی در صورت فراموشی کلمه عبور میتوانید با پشتیبانی کارگزار تماس بگیرید و نسبت به حل مشکل فراموشی کلمه عبور اقدام کند. نیازی به ثبت مجدد اندیکاتور با شناسه جدید نمی باشد.
خیر لطفاً نسبت به بازیابی کلمه عبور خود از طریق ایمیل زمان ثبت نام اقدام فرمایید. در غیر این صورت نیاز به خرید مجدد اشتراک اندیکاتور خواهید داشت.
شناسه غیر مشترک اندیکاتور فعال است یا مدت زمان استفاده از اندیکاتور ها به پایان رسیده است
خیر! فقط بر روی فضا متا اجرا میشوند - فضا Trading View محدودیت های خاصی دارد که به همین دلیل فعلا در اولویت برنامه نویسی گروه جی نیست!
به دلیلی حجم بالای اطلاعات مورد بررسی در اندیکاتور در برخی موارد اطلاعات به صورت کامل بار گزاری نمیشود که با تغییر Time frame مشکل حل می شود و در غیر این صورت به قسمت گزارش های اندیکاتور مراجعه کنید و پیام خطا داده شده اگر 4073 بود به پرسش بعدی و در باقی موارد با پشتیبانی تماس بگیرید.
بنا به هر دلیل اندیکاتور نتواند به اطلاعات مورد نظر جهت تحلیل نمودار دسترسی یابد این پیام نمایش داده میشود که این دلایل به صورت کلی شامل موارد زیر است :
  • قطع شدن ها مکرر به دلیل سرعت کم اینترنت
  • سرعت پایین و یا ترافیک بالای سرور های متای راه اندازی شده توسط کارگزاران. این مورد در کارگزار های داخلی و ایرانی بشدت دیده میشود.
با توجه به تجربه های تحلیل خودتان پارامتر های اندیکاتور را تنظیم کنید. تنظیم های اندیکاتور برای هر نماد نیاز به تجربه و تحلیل و آشنایی خاص با اون نماد دارد و با توجه به هر میزان سرمایه کاملا میتواند متفاوت باشد. ضمنا تنظیم نماد های مختلف از فروش اندیکاتور مجزا است و ما برخی نماد ها را مطالعه کردیم و تا حدودی تنظیم آنها مشخص شده اما به دلیل نهایی نبودن غیر قابل فروش است.
بله چون اندیکاتور های با شناسه خاص هر کارگزار به صورت مجزا ثبت میشود و غیر قابل تغییر می باشد اما برای خرید شناسه دوم در هر پلتفرم تخفیف های در نظر گرفته شده.